وب سایت رسمی شرکت کفش بهشتیان خوش آمدید

امکانات

انتخاب زبان

محصول (0)

طریقه نگهداری از کفشهای جیر،نبوک وچرمهای پرزدار


• جیر یا نبوک را با اسپری های محافظ چرم اسپری بزنید تا ا ز لکه دار شدن آن جلوگیری کنید.
• تا حد امکان کفش های خود را از آب دور نگه دارید.
• در صورت مرطوب شدن کفش ها هرگز از گرما برای خشک کردن آن ها استفاده نکنید، اجازه دهید تا کفش ها خودشان خشک شوند یا با یک حوله ، رطوبت را خشک کنید و با برس جیر پرزها را به حالت عادی خود بگردانید. برای بلند کردن پرزها می توانید از بخار هم استفاده کنید.
• کفشهای جیر و نبوک در اثر پوشیدن مداوم و طولانی زود ساییده و صاف میشوند ، با حرکت دورانی آن ها را برس بزنید برای این کار از اسفنج ، برس نبوک یا پارچه نبوک استفاده کنید که مسلما به چرم ,جیر,نبوک و چرمهای پرز دار تازگی خاصی می بخشد.
طریقه تمیزکردن کفشهای جیر،نبوک و چرمهای پرزدار


سطح چرم جیر(اشبالت) هیچ محافظی ندارد در نتیجه خیلی زود کثیف و لک می شود. روش های ارائه شده زیر جهت تمیز کردن کفش های جیر ممکن است تا حدودی مشکلات استفاده از این کفش ها را کاهش دهد.
توجه داشته باشید که ابتدا روش مورد نظر جهت تمیز کردن را بر روی سطح کوچکی از کفش تست کنید و درصورت کسب نتیجه دلخواه آن را بر روی تمام کفش اعمال نمایید.

با استفاده از بخار آب و برس جیر ،می توانید کفش را تمیز کرده و رنگ آن را تا اندازه ای به آن بگردانید کفش را یک دقیقه روی بخار آب نگه دارید تا زمانیکه پرزهای آن بلند شوند بعد آن را از این محیط گرم دور کرده روی یک روزنامه قرار دهید و اجازه دهید که با هوای محیط خشک شود و از برس جیر برای برس زدن آن استفاده کنید


• در مورد لکه های گریس و چربی ابتدا اضافات گریس یا روغن را با یک پارچه ی تمیز و خشک از روی کفش بردارید. هرگز از آب برای تمیز کردن این لکه ها استفاده نکنید زیرا این کار باعث می شود لکه بیشتر پخش شود و به خورد کفش برود.
• برای جذب چربی از پودر تالک یا ماده ای جذب کننده استفاده کنید سپس از برس جیر برای بلند کردن پرزها استفاده کنید. به محض ایجاد لکه های چربی بر روی سطح نبوک به سرعت آن را پاک کنید زیرا این نوع لکه ها زمانیکه تازه باشند سریعتر پاک می شوند.
• لشکه های جوهر به سختی از روی چرم جیر یا نبوک پاک می شوند به محض ایجاد این گونه لکه ها,آنها را سریعاً با یک پارچه ی تمیز خشک کنید اگر لازم باشد از آب ولرم و پارچه ای تمیز برای پاک کردن لکه استفاده کنید. پارچه باید کمی نم داشته باشد اما خیس نباشد در حالی که این نقطه از کفش را با برس یا اسفنج نبوک برس می زنید از خشک کننده سرما زا استفاده کنید(سشوارهای دستی که باد سرد تولید میکنند) .
• برا ی تمیز کردن کفش های جیر و نبوک از سرکه ی سفید هم می توان استفاده کرد به این صورت که کمی سرکه سفید را روی لکه بمالید و بعد با یک پارچه آن را پاک کنید. در نهایت اجازه دهید این لکه در هوای آزاد خشک شود. توجه داشته باشید که استفاده از سرکه در تمیز کردن کفشهای جیر و نبوک باعث می شود که کفش تا مدتی بوی سرکه بگیرد.
بعضی از مردم از موفقیت شان در تمیز کردن کفشهای جیر خود به این طریق خبر داده اند.
• گفته میشود که از سوهان ناخن و همچنین از مداد پاک کن هم برای از بین بردن لکه ها می توان استفاده کرد.
• عده ای هم از برس های کوچک و زبری که اصطلاحا به آنها یقه شور گفته می شود استفاده کردند و نتایج مطلوبی کسب کرده اند.

 

   چگونه کفش های ورنی خود را برق بیندازیم

 * کفش های ورنی که خوب براق شده باشند, عالی به نظر می رسند. متأسفانه اقلامی مثل نمک موجود معبرها در زمستان, کثیفی و دوده ی روی سطح چرم به کفش تان ظاهری کدر می دهد. این اقلام چرم را خشک می کنند که باعث ترک خردن ان میشود . برای این که چرم ورنی را به خوبی براق کنید, ابتدا باید کثیفی و دوده ی روی آن را پاک کنید.

-   هر گونه بند کفش را از ان جدا کنید. اگر کثیف باشند, میتوان انها را در ماشین لباسشویی انداخت. - کفش های ورنی را با یک پارچه ی بدون پرز اول پاک کنید. تمامی دوده و کثیفی را تمیز کنید.

       - در یک کاسه, نصف ان را آب و نصف دیگر را سرکه ی سفید بریزید و مخلوط کنید. پارچه را در محلول فرو برده, سپس ان را در ارده و فشار دهید تا  اضافه ی ان گرفته شود. پارچه راروی  کفش بکشید. سرکه هر لکه ای که روی کفش باقی مانده باشد را  از بین می برد.

          - سرکه ی باقی مانده روی کفش را به وسیله ی یک پارچه ی تمیز نم دار پاک کنید. و آن را با پارچه ی بدون پرز خشک کنید.

          - مقدار کمی موم زنبور عسل راروی یک پارچه بزنید و ان را روی سطح چرم به صورت حرکاتی  دورانی بکشید, و اجازه دهید که مواد تا یک سات روی آن باقی بماند.

          - چرم را با یک پارچه ی تمیز دیگر براق کنید. دو طرف پارچه را بگیرید و روی چرم  به کناره ها بکشید, تا زمانی که پارچه مواد را به خود جذب کند و چرم برق بزند.


*** خوشحال خواهیم شد که بتوانیم از تجربیات شما در تمیز کردن و نگهداری از کفشهای جیر ,نبوک و چرم های پرزدار استفاده نماییم و همچنین آنها را در اختیار مردم و دیگر مصرف کنند گان این نوع محصولات قرار دهیم.

 
 چگونه کیفیت چرم را بررسی کنیم...

  ·         بررسی کنید چرم از پوست چه حیوانی است. محکم ترین و رایج ترین, پوست گاو است و آنقدر ضخیم است که به دو لایه تقسیم میشود که بالایی بهترین لایه است. میتوانید پوست گاو را به راحتی تشخیص دهید زیرا بافت آن یکنواخت و به هم فشرده است. پوست بوفالو بسیار مشابه اما ارزانتر است. پوست گوسفند ضعیف تر از گاو یا بوفالو است, و میتوانید نوع بافت آن را تشخیص دهید زیرا به هم فشردگی آن کمتر, و بسیار نا متراکم است. پوست بز برای ساخت محصولات جیر استفاده می شود و نوع آن سه بافت درشت به همراه بافت های کوچک اطراف آن است. پوست خوک بافت های کمتر, اما منافذ درشت تری دارد که همچنین از آن هم در ساخت جیر استفاده می شود.

 

·         * چرم را احساس کنید تا متوجه شوید کدام لایه ی پوست است. لایه ی روی(full grain)  محکمترین چرم است و از خارجی ترین لایه ی پوست تهیه می شود. لایه ی طبیعی و نقوص  آن کنار گذاشته می شوند بنابراین نرم و لطیف است,اما با دوام ترین چرم موجود است. لایه ی بالایی (top grain) همچنین از لایه ی خارجی پوست گاو تهیه میشود, اما لایه ی طبیعی و نقوص آن در مرحله دباغی سمباده می شود و لایه ی بدل, روی آن مهر می شود. چرم لایه ی بالایی ضخیم تر و بیشتر شبیه

            پلاستیک است, اما همچنین با دوام و ارزان تر از لایه ی رویی است.

  ·       *  نوع رنگ استفاده شده در مرحله ی دباغی را دقت کنید. بهترین آن, با دوام ترین و گران ترین چرم, با آنیلین رنگ می شود, یک رنگ شفاف که  بافت طبیعی و خطوط روی پوست را  در حالی که دوام چرم را  حفظ میکند, نگه می دارد. چرم آنیلین کامل  (full aniline) به طریق مشابه رنگ می شود اما از یک محافظ سبک نیز در آن استفاده میشود.  Semi-aniline یا چرم آنیلین مشابه, با رنگدانه اسپری می شود,  حتی تا رنگ و پوشش نقوص و خطوط.

 ·         *دریابید که چرم چگونه عمل آمده است, که معمولا باید روی برچسب ذکر شده باشد. هرچه که گویای "genuine leather" باشد, ارزانترین و کم دوام ترین در تمامی چرم هاست. چرم بافت جدا (split-grain) از داخلی ترین لایه ی پوست تهیه می شود,  و شامل هیچ گونه بافت خاص یا نشانه ای نیست. چرم مصنوعی از تکه های لایه ی داخلی پوست تهیه میشود که دور یک مقوای  زمینه به هم چسبیده می شود.  اکثرا میتوانید چرم مصنوعی را در کمربند, کیف پول و کیف دستی بیابید.

 

حمل سریع درخواستها

موفقیت فروشگاه های اینترنتی

 

فروشگاه آنلاین

موفقیت فروشگاه های اینترنتی

 

تنوع محصول

موفقیت فروشگاه های اینترنتی

 

پشتیبانی 24 ساعته

موفقیت فروشگاه های اینترنتی

اشتراک در خبرنامه